Reklama

MŁAWSKISPORTWIADOMOŚCI

Integracja i rywalizacja. Mławska Olimpiada Sportu Osób Niepełnosprawnych

Reklama

Przede wszystkim integracja, ale również zacięta rywalizacja sportowa i wspaniała zabawa – tak można podsumować XXIII Mławską Olimpiadę Sportu Osób Niepełnosprawnych. Odbyła się wczoraj (12 czerwca) na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie.

Głównym organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Promyk” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mławie.

Celem nadrzędnym tego wydarzenia jest szeroko pojęta integracja – podkreśla przedstawiciel organizatora Dariusz Woźniak.

 

W rywalizacji sportowej wzięli udział zawodnicy z całego regionu i przyznają w rozmowie z Radiem 7, że czekają na olimpiadę cały rok.

 

Zawodnicy wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych oraz treningu motorycznym, który składał się z kilku konkurencji: skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut do celu, tor przeszkód, bieg wahadłowy i strzał na bramkę.

Każdy zawodnik biorący udział w olimpiadzie otrzymał medal za uczestnictwo, a najlepsi w poszczególnych konkurencjach zdobyli puchary. Impreza została zorganizowana dzięki dotacji z resortu sportu z Funduszu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: