Reklama

KULTURAMŁAWSKIWIADOMOŚCI

„Igłą malowane”. Pierwsza w tym roku wystawa w mławskiej Galerii „13”

Reklama

Rok 2023 Galeria „13” rozpoczyna swoją działalność wystawą Ireny Chylińskiej pt. „Igłą malowane”. Wernisaż odbędzie się jutro w galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.

Wystawa obejmuje kilkadziesiąt prac z dziedziny rękodzieła artystycznego, wykonane techniką patchworkową. Są to obrazy, poszewki, makaty, ścienne kapy, kilimy, szkatuły, kolorowe gwiazdy itp. Choć na pierwszy rzut oka prace wydają się proste i mało skomplikowane, to jednak aby je wykonać potrzeba dużo czasu.

Autorką wystawy jest mieszkająca w Mławie Irena Chylińska. Metodą patchworkową zainteresowała się na emeryturze i wtedy zaczęła tworzyć swoje dzieła artystyczne. Malowała także na papierze i kartonie. Jej prace były prezentowane na wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach m.in. w Mławie, Radzanowie, Szreńsku, Strzegowie, Grudusku, Płośnicy, Raciążu, Płońsku, Lidzbarku Welskim i Żurominie.

W czasie wystawy będzie można bliżej poznać autorkę, dowiedzieć się więcej o technikach jej tworzenia. Jak zapowiadają organizatorzy, nie zabraknie także konkursów z nagrodami i słodkiego poczęstunku, a o oprawę muzyczną zadba mławski bard Jacek Mianowski.

Początek wernisażu w środę 25 stycznia o godz. 18.00. Wystawę można oglądać do 10 lutego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: