Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAUMWMWIADOMOŚCI

„Grody i zamki na Mazowszu”. Ruszyły zgłoszenia do konkursu

Reklama

IV edycja konkursu historyczno-plastyczno-literackiego Moje Mazowsze. Do wzięcia udziału Muzeum Szlachty Mazowieckiej zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Tematem tegorocznej edycji konkursu są „Grody i zamki na Mazowszu”.

Zadaniem konkursu Moje Mazowsze jest budowanie tożsamości regionalnej, wzmacnianie poczucia dumy z przynależności do wspólnoty mazowieckiej, jak również poszerzanie wiedzy na temat historii Mazowsza oraz popularyzowanie tego regionu Polski.

Konkurs adresowany jest do uczniów mieszkających i uczących się na Mazowszu – wyjaśnia Nina Matczak z muzeum.

 

Praca plastyczna musi przedstawiać grody i zamki znajdujące się na Mazowszu. Do pracy należy załączyć zdjęcie wybranego zamku czy grodu.

 

Nadesłane prace konkursowe muszą być pracami własnymi, oryginalnymi, związanymi z tematem i nie mogą być wcześniej publikowane. Pracę konkursową oraz formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, ul. Warszawska 61, 06-400 Ciechanów, z dopiskiem „Konkurs Grody i zamku na Mazowszu”. Nabór prac trwa do końca października.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: