Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Glinojeck uczci lokalnych patriotów. Samorząd wybuduje grób wojenny żołnierzy AK

Reklama

Na cmentarzu parafialnym w Glinojecku powstanie wkrótce grób wojenny. Będzie poświęcony żołnierzom Armii Krajowej zamordowanym w czasie II wojny światowej 20 lutego 1942 r. Samorząd otrzymał dotację na ten cel w ramach programu „Mazowsze dla miejsc pamięci”.

W ramach tego programu samorządu województwa mazowieckiego, gminy i powiaty mogły pozyskiwać środki na rewitalizację, modernizację, konserwację, a także tworzenie nowych miejsc pamięci takich jak: pomniki, kapliczki, krzyże przydrożne, nagrobki czy tablice upamiętniające wydarzenia lub postacie historyczne. W tym roku samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 2 mln zł na realizację 38 inwestycji, w tym siedmiu projektów w subregionie ciechanowskim.

Jednym z beneficjentów została Gmina Glinojeck, która otrzymała ponad 52 tys. zł na renowację grobu wojennego żołnierzy Armii Krajowej na cmentarzu parafialnym w Glinojecku – mówi burmistrz Łukasz Kapczyński.

 

Pomnik zostanie wykonany z granitowych bloków kamiennych w kolorze ciemnego grafitu. Na nagrobku zostaną wygrawerowane napisy oraz orzeł, a teren wokół zostanie wyłożony kostką brukową.

 

Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: