Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Ekstremalna Droga Krzyżowa w ciechanowskim. Pielgrzymi przejdą 40 km nocą

Reklama

Przejdź 40 km w nocy samotnie lub w kilka osób w skupieniu i stań się pięknym człowiekiem. Tak organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zachęcają do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Odbędzie się w piątek 24 marca.

Ciechanów w Ekstremalną Drogę Krzyżową włączy się po raz czwarty. Przez ostatnie trzy lata wydarzenie nie było organizowane z powodu pandemii. W kraju Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana jest od 2009 roku. Jej uczestnicy wędrują przez wiele godzin po polnych drogach, w zupełnej ciemności i ciszy.

Po co? – wyjaśnia organizatorka ciechanowskiej edycji wydarzenia Aneta Klimkiewicz.

 

Na czterdziestokilometrowej trasie znajduje się czternaście stacji rozważań męki Pańskiej. Są zlokalizowane przy istniejących przydrożnych figurkach.

Przed tą trudną wędrówką, warto zrobić kondycyjną zaprawę – mówi jeden z organizatorów wydarzenia Sławomir Anuszewski.

 

W przypadku, gdy Ekstremalną Drogę Krzyżową pokonujemy z aplikacją na telefon, warto również zaopatrzyć się w naładowany powerbank.

Ciechanowska edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej rozpocznie się w piątek 24 marca o godz. 19:00 mszą św. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Idę bo szukam nadziei”. Trasa wędrówki, aplikacja oraz niezbędne informacje są dostępne na stronie: www.edk.org.pl.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: