Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Eko-ofensywa w Mławie. Wymiana ubrań, sprzętu, teatr i wystawa

Reklama

Piknik ekologiczny Eko-ofensywa. Po raz pierwszy odbędzie się w Mławie w najbliższą niedzielę.

Podczas wydarzenia będzie można wymienić się ubraniami i małym sprzętem AGD, naprawić popsute przedmioty, zapoznać się z zasadami zero waste i obejrzeć ekologiczne przedstawienia oraz wystawę.

W ramach Eko-ofensywy odbędzie się także wyprzedaż garażowa – mówi rzecznik mławskiego ratusza Magdalena Grzywacz.

 

Na miejscu będzie działał punkt szybkich poprawek, w którym będzie można m.in. skrócić nogawki czy rękawy we właśnie „upolowanym” ubraniu. Ponadto lokalni rzemieślnicy bezpłatnie pomogą naprawić zepsute przedmioty – np. biżuterię, ubranie, buty czy drobny sprzęt AGD.

W trakcie wydarzenia będzie można pozbyć się elektrośmieci, które już nie nadają się do naprawy, albo zamienić działający sprzęt.

 

W trakcie niedzielnego wydarzenia odbędzie się wernisaż rysunków Zuzanny Szymborskiej, (autorki komiksu ekologicznego „Wyrzutki i ich skutki”) oraz prac dzieci, które rysowały projekty postaci do kolejnej części komiksu. Będzie można również obejrzeć dwa ekologiczne przedstawienia.

Wydarzenie organizują: Urząd Miasta Mława, Firma Novago, stowarzyszenia Zero Waste i Działamy dla Mławy oraz Miejski Dom Kultury. Eko-ofensywa odbędzie się w niedzielę od 11:00 do 16:00 przed i wewnątrz Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: