Reklama

REGIONUMWMWIADOMOŚCI

Działkowcy ze wsparciem sejmiku. Dofinansowanie otrzyma 9 ogrodów z naszego regionu

Reklama

„Nad Łydynią” w Ciechanowie, „Pod Lasem” w Mławie, „ROD Strachówko” w Płońsku – to trzy spośród dziewięciu ogrodów działkowych w subregionie ciechanowskim, do których trafi wsparcie.

Zostało przyznane w ramach programu „Mazowsze dla działkowców 2023”.

To jeden z elementów wsparcia działań proekologicznych – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

W tegorocznej edycji „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców – Mazowsze dla działkowców 2023” pomoc finansowa trafi do 37 gmin. Dzięki niej działkowcy m.in. przeprowadzą remonty alejek, zainwestują w montaż lamp solarnych czy zmodernizują systemy monitoringu. Na 9 projektów, które zostaną zrealizowane w subregionie ciechanowskim Mazowsze przeznaczyło ponad 148 tys. zł.

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, program jest realizowany od 5 lat i spełnia swoje zadanie.

 

Maksymalna kwota wsparcia nie mogła przekroczyć 20 tys. zł. Na całym Mazowszu zrealizowanych zostanie 101 inwestycji, na które samorząd województwa przeznaczył kwotę ponad 1,6 mln zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: