Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Dofinansowanie do in vitro na Mazowszu. Wybrano wykonawców

Reklama

Zarząd Województwa Mazowieckiego wybrał podmioty, które będą realizować zapowiadany od marca program in vitro. Są to dwie kliniki z Warszawy i jedna z Płocka. Wyboru dokonano spośród dziesięciu oferentów.

Po podpisaniu umów z wykonawcami, ruszy dofinansowanie. Wsparciem w ciągu najbliższych 4 lat ma być objętych ponad 400 par na Mazowszu.
– Dla wielu par, które starają się o dziecko metoda zapłodnienia pozaustrojowego jest jedyną nadzieją – mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Samorząd województwa przeznaczy na program blisko 7 milionów złotych.
Przewidywana wysokość dotacji, na którą może liczyć para, będzie się wahać od 5 do 15 tysięcy złotych.  Wsparcie dotyczyłoby 3 prób przeprowadzenia procedury zapłodnienia pozaustrojowego.
Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w programie muszą mieć powyżej 20 lat oraz stwierdzoną i potwierdzoną przyczynę niepłodności wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: