DZIAŁDOWSKISPORTWIADOMOŚCI

Dekorglass wygrywa we własnej hali z ekipą z Bydgoszczy

Druga wygrana Dekorglassu Działdowo w grupie mistrzowskiej Lotto Superligi. Jakub Dyjas, Andrej Gacina i Jiri Vrablik we własnej hali pokonali Lotto Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:0.

Po środowym zwycięstwie bez straty seta z AZS AWFiS Balta Gdańsk, działdowski zespół ponownie rozegrał świetne spotkanie i umocnił się na prowadzeniu w tabeli rozgrywek. Jakub Dyjas tylko w pierwszym secie miał kłopoty w pojedynku z Patrykiem Jendrzejewskim, ale obronił dwa setbole i zwyciężył 13:11, a następnie wygrywał dwukrotnie 11:8. Chorwat Andrej Gacina zmierzył się z Viacheslavem Burovem. Gra była wyrównana, jednak w decydującym secie to zawodnik Dekorglassu zwyciężył 11:8. Bardzo ciekawy przebieg miał też mecz Jiriego Vrablika z Arturem Grelą. Obaj zawodnicy nie chcieli dać za wygraną, ale ostatecznie triumfował Vrablik i cały mecz skończył się wynikiem 3:0.

Kolejne wielkie emocje w Działdowie już jutro (26.01). O 16:00 hit Lotto Superligi z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.