Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

„Ciechocinek w Ciechanowie”. Ruszyła pierwsza tężnia w mieście

Reklama

Już działa pierwsza w Ciechanowie tężnia solankowa. Została uruchomiona na osiedlu „Kwiatowym”. Powstała w ramach projektu „Ciechocinek w Ciechanowie”, który w ubiegłorocznym Ciechanowskim Budżecie Obywatelskim poparło prawie tysiąc osób.

Tężnia została wybudowana przez miasto przy ul. Wesołej, obok istniejącego tam placu zabaw. Teren okalający konstrukcję wykonano z otoczaków oraz z kostki betonowej. Ponadto zamontowano sześć ławek, kosz na odpady i tablicę z regulaminem. Obok zasadzono 14 klonów.

Mieszkańcy Ciechanowa mogą w tym miejscu wypoczywać w mikroklimacie, który jest wytwarzany na skutek ociekania solanki oraz ruchu powietrza. Oddychanie powietrzem z solankowym aerozolem ma działanie profilaktyczne i lecznicze. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Seanse oddechowe są także zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

Na miejsce można dojechać komunikacją miejską (w sąsiedztwie tężni zatrzymują się linie ZKM nr 9 oraz 10).

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: