Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Ciechanowskie targowisko przejdzie metamorfozę. Wykonawca już wkroczył na teren budowy

Reklama

Miejskie targowisko przy ul. Płońskiej w Ciechanowie przejdzie całkowitą metamorfozę. Powstanie tam otwarty plac targowy, częściowo zadaszony i wkomponowany w nowy budynek handlowo-usługowy. W piątek 3 marca wykonawca przejął teren budowy.

Zdegradowany teren targowiska przy ul. Płońskiej zmieni się w nowoczesny i funkcjonalny „Zielony Targ”. Inwestycja zostanie przeprowadzona na obszarze 17 tys. m2. Teren w pierwszej kolejności zostanie ogrodzony i zabezpieczony. Istniejące budynki zostaną rozebrane, a w ich miejscu pojawi się nowy obiekt handlowo-usługowy. W środku znajdzie się częściowo zadaszony obszar działający jako rynek.

To wyjątkowa inwestycja pod wieloma względami – zapewnia prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

„Zielony Targ” będzie ekologiczny. Na dachu obiektu utworzony zostanie zielony taras z ozdobnymi roślinami, po którym będzie można spacerować oraz kawiarnia z 80 miejscami konsumpcyjnymi. Nie zabraknie też drzew, krzewów i kwiatów wokół budynku. Zamontowany zostanie również zbiornik retencyjny na deszczówkę, która będzie wykorzystywana do podlewania roślin. Kompleks zaprojektowano jako energooszczędny. Dzięki wentylacji z odzyskiem ciepła, panelom fotowoltaicznym i pompie ciepła można będzie w naturalny sposób pobierać i magazynować energię potrzebną do jego poprawnego i oszczędnego funkcjonowania. Ratusz w drugiej połowie roku ogłosi konkurs ofert dla przedsiębiorców chcących prowadzić tam działalność gospodarczą. Przez pierwsze trzy lata dzierżawy będą mogli wynajmować pomieszczenia za symboliczną złotówkę.

Tymczasem w związku z rozpoczęciem realizacji inwestycji handel odbywający się na targowisku przy ul. Płońskiej we wtorki i piątki został przeniesiony na teren przy ul. Sienkiewicza, obok miejskiej Hali Targowej „Bloki”.

Zakończenie budowy „Zielonego Targu” planowane jest w połowie przyszłego roku.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: