Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Ciechanowski policjant na medal. Na własnych rękach wyniósł człowieka z pożaru

Reklama

Mł. asp. Przemysław Marat z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał medal im. podkom. Andrzeja Struja. Jest nadawany policjantom, którzy w czasie służby lub poza nią, podjęli się ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia.

25 maja ub.r. podczas pełnienia służby na posterunku w Glinojecku, otrzymał informację o pożarze mieszkania w jednym z bloków. Patrol policji wszedł do zadymionego mieszkania razem ze strażakami. Widoczność była zerowa, funkcjonariusze użyli latarki i wtedy zauważyli leżącego na korytarzu mężczyznę. Z uwagi na brak możliwości udzielenia pomocy poszkodowanemu przez załogę pogotowia w miejscu trwającej akcji gaśniczej, mł. asp. Przemysław Marat sam zniósł mężczyznę z 1. piętra do karetki pogotowia.

Poza mł. asp. Przemysławem Maratem medale odebrało 85 policjantów z całego kraju. Uroczystość z udziałem ministra Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka odbyła się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: