Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAUMWMWIADOMOŚCI

„Ciechanowska Jesień Poezji” już w ten weekend

Reklama

Literaci z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii i Holandii będą gościć w najbliższy weekend w Ciechanowie i Opinogórze. W ramach wydarzenia XXVII Ciechanowska Jesień Poezji, odbędą się spotkania poetyckie, promocje wydawnictw oraz koncerty.

W piątek 7 października literaci spotkają się z uczniami, studentami i mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej. Tego dnia autorzy zwiedzą również miejsca związane z Czesławem Słońskim. Publicyście i nauczycielowi został poświęcony 24. nr „Ciechanowskich Zeszytów Literackich”, którego promocja odbędzie się w piątek o godz. 15:00 na Zamku Książąt Mazowieckich. Dzień zakończy Noc Poetów i koncert skrzypcowy Marka Snycerskiego.

W sobotę 8 października literaci pojadą do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, gdzie złożą kwiaty na grobie Zygmunta Krasińskiego i zwiedzą zabytki. W muzealnej oranżerii rozstrzygnięty zostanie III Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Zygmunta z Opinogóry”. Zwycięzcy zaprezentują swoje wiersze, a prof. Bogusław Dopart odbierze Medal Zygmunta Krasińskiego.

Tegoroczną Ciechanowską Jesień Poezji zakończy koncert włoskich artystów: Dominiki Zamary (sopran), Marii Panelli (fortepian) oraz Nicoli Bertoliniego (klarnet), którzy wystąpią w sobotę o godz. 15:00 w oranżerii.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: