Reklama

CIECHANOWSKINA SYGNALEWIADOMOŚCI

Ciechanowianka straciła z konta wszystkie pieniądze

Reklama

Nowy sposób na kradzieże z kont bankowych. Ciechanowianka straciła wszystkie oszczędności, podczas sprzedaży na portalu aukcyjnym. Złodziej, podając się za kupującego, zdobył dane niezbędne do wyczyszczenia jej konta.

Pieniądze za przedmiot oszust chciał przelać, rzekomo, bezpośrednio na kartę płatniczą – mówi rzecznik prasowa ciechanowskiej komendy podkom. Ewa Brzezińska.

 

Aktywując link poszkodowana dała złodziejowi dostęp do swojego komputera. Dodatkowo dane karty płatniczej wystarczyły do kradzieży.

Jak informują nasi słuchacze, to zdarzenie, to nie był odosobniony przypadek. Włamania na internetowe konta bankowe są coraz częstsze.

 

Policjanci apelują, żeby nie wchodzić w linki niewiadomego pochodzenia, przesyłane przez nieznane nam osoby. Jeżeli wykonaliśmy przelew i stwierdziliśmy, że coś jest nie tak, należy nawiązać niezwłocznie kontakt z bankiem. W przypadku kradzieży danych z karty kredytowej, od razu powinniśmy ją zastrzec. Każdą próbę oszustwa internetowego należy zgłosić w najbliższej jednostce policji.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: