Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Ciechanów wybuduje żłobek

Reklama

Przy ul. Prymasa Tysiąclecia w Ciechanowie wybudowany zostanie nowy żłobek. Energooszczędny budynek o powierzchni ok. 1200 m2 pomieści co najmniej 100 najmłodszych ciechanowian.

W ubiegłym roku samorząd zwiększył liczbę miejsc w obecnym miejskim żłobku do 76.

To już maksimum, które możemy wygospodarować z dostępnej tam przestrzeni – wyjaśnia prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Nowy budynek żłobka pomieści 5 – 7 oddziałów dla dzieci wraz z pełnym zapleczem socjalnym i administracyjno-technicznym. W każdym oddziale znajdą się: sala zabaw, sypialnia, węzeł sanitarno-higieniczny oraz pomieszczenie magazynowe. Sale dla dzieci będą przestronne, dobrze wentylowane i widne. W żłobku powstanie także w pełni wyposażone zaplecze gastronomiczne.

Przy budynku na powierzchni ponad 5 tys. m2 powstanie zielony teren z dużą liczbą nasadzeń, plac zabaw oraz miejsca postojowe.

Inwestycja przewiduje zastosowanie ekologicznych rozwiązań, pozwalających też na optymalizację kosztów utrzymania obiektu. Budynek będzie wyposażony w pompę ciepła, na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Już w lutym samorząd ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj. Według wstępnych założeń żłobek będzie gotowy w 2025 r.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: