Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Ciechanów przedłuży aleję UE. Wybrano wykonawcę

Reklama

Ciechanów przedłuży do ul. Przasnyskiej i ul. Gruduskiej tzw. wschodnią obwodnicę miasta, czyli aleję Unii Europejskiej. Celem inwestycji jest dalsze wyprowadzanie ruchu z centrum. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na wykonawcę prac.

Nowy odcinek drogi będzie miał prawie 4,5 kilometra. Powstanie od skrzyżowania przy centrum handlowym we Władysławowie i poprowadzi przez Kąty do ul. Przasnyskiej, a następnie do kolejnej drogi wojewódzkiej – ul. Gruduskiej. Dzięki temu auta będą mogły przemieszczać się na odcinku południe-północ w obu kierunkach, zupełnie omijając centrum miasta.

Został wybrany wykonawca, jest też ostateczna decyzja na realizację tej inwestycji – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Podczas budowy drogi powstanie też nowa trasa dla rowerzystów. Umożliwi przejazd rowerem od Ronda Solidarności do północnych granic Ciechanowa.

Prace ruszą jeszcze w tym roku, zakończą się pod koniec roku 2026. Wartość kontraktu to blisko 62 mln zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: