Reklama

TEMAT DNIAWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Chaos w Szkole Podstawowej w Lubowidzu

Reklama

Protest rodziców i nauczycieli w Lubowidzu. Przedstawiciele społeczności Szkoły Podstawowej protestowali przeciw unieważnieniu konkursu na dyrektora szkoły.

Ubrana na czarno grupa osób chciała spotkać się z zastępcą burmistrza Lubowidza Ewą Szczepańską. Do spotkania nie doszło. Burmistrz była w delegacji.

Grupę przyjęła sekretarz gminy Lucyna Kowalska.

 

Na ręce sekretarz gminy rodzice i nauczyciele złożyli wniosek, by przywrócić wybraną w drodze konkursu dyrektor Beatę Borowską.

Szkoła nie jest przygotowana do nowego roku szkolnego – mówi przedstawicielka nauczycieli Ewa Wesołowska.

 

Jak informuje Urząd, zastępca burmistrza unieważniła konkurs, ponieważ, ustaliła nieprawidłowości w procesie wyłaniania członków komisji konkursowej reprezentujących Radę Rodziców.

Z taką interpretacją nie zgadza się radny z komisji edukacji Tomasz Mazurkiewicz.

 

W czwartek 1 września pierwszy dzień nauki. W Szkole Podstawowej w Lubowidzu nie wiadomo, jaki jest plan, jakie godziny mają nauczyciele, kto jest wychowawcami nowych klas. Szkoła nie ma również dyrektora.

Aktualizacja: Rolę pełniącej obowiązki dyrektor placówki pełni Iwona Dobies. Funkcję tę powierzono jej we wtorek około godziny 21. Trwają przygotowania dokumentów potrzebnych do funkcjonowania szkoły.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: