Reklama

NA SYGNALEREGIONWIADOMOŚCI

Bryła lodu rozbiła przednią szybę samochodu

Reklama

Bryła lodu wpadła przez przednią szybę do jadącego samochodu. Kierowca został zabrany do szpitala. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej w miejscowości Napiwoda.

Ze wstępnych ustaleń nidzickich policjantów wynika, że kierowca ciężarowej scani nie odśnieżył naczepy. Na łuku drogi spadł z niej kawał lodu na szybę jadącego z naprzeciwka auta osobowego. 49-letni kierowca osobówki został ranny i trafił do szpitala. Jadący z nim pasażer nie doznał obrażeń.

To już drugie takie zdarzenie w ostatnim czasie w naszym regionie. W ubiegłym tygodniu zmarznięta bryła śniegu, spadła z ciężarówki na drodze krajowej nr 7 i raniła mieszkankę powiatu mławskiego.

Policja przypomina, odśnieżając pojazd nie ograniczajmy się wyłącznie do szyb, ponieważ równie ważne są lusterka, reflektory czy dach, gdzie zalegająca gruba warstwa śniegu lub lodu mogą utrudnić jazdę kierującemu. Co więcej, mogą być przyczyną kolizji, a nawet wypadku drogowego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: