Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

„Bezpieczny rodzic i dziecko”. Bezpłatne szkolenia z ciechanowskim WOPR-em

Reklama

Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenia dla rodziców i opiekunów dotyczące właściwej opieki nad dzieckiem podczas pobytu nad wodą, bezpiecznego korzystania ze sprzętu pływającego, reagowania w niebezpiecznych sytuacjach oraz udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadzą ratownicy Ciechanowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Spotkania będą okazją dla dzieci by przećwiczyć swoje zachowanie w sytuacjach, które mogą wydarzyć się w czasie wakacyjnych obozów, plażowania czy korzystania z akwenów. Ratownicy przekażą wiedzę o tym, jak unikać zagrożeń oraz jak reagować w przypadku ich wystąpienia. Będzie można poznać nie tylko teorię, ale przede wszystkim praktykę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkoleniowcy zaprezentują, co robić w przypadku przegrzania dziecka na plaży, udaru, czy jak postępować z osobą, która zachłysnęła się wodą.

Istotną częścią szkoleń będzie prezentacja właściwego korzystania ze sprzętów pływających. Rodzice i dzieci nauczą się prawidłowo zakładać i zapinać kapok oraz jak bezpiecznie korzystać z kajaków i rowerów wodnych. Wytłumaczą, gdzie najlepiej posadzić pociechę podczas rodzinnej wyprawy łodzią motorową, czy jak zareagować w przypadku uderzenia wiosłem.

Zajęcia będą prowadzone na kąpielisku „Krubin”, krytej pływalni przy ul. 17 Stycznia i basenie przy ul. Kraszewskiego. Każde spotkanie potrwa 2 godziny.

Cykl szkoleń w ramach projektu „Bezpieczny rodzic i dziecko” odbędzie się w Ciechanowie po raz czwarty. W poprzednich edycjach wzięło udział kilkaset osób. Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne. Zapisy na szkolenia są prowadzone telefonicznie pod nr. 508 911 218. O przyjęciu na kurs zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: