
Za nami edukacyjne spotkanie w Szczutowie „Jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji”.
W zajęciach wzięło udział ponad 400 dzieci ze szkół w Szczutowie, Gójsku, Lelicach, Gozdowie, Słupi, Zawidzu, Jeżewie, Mochowie, Ligowie i Bożewie. Impreza edukacyjna i profilaktyczna odbyła się w Ośrodku Wypoczynkowym nad Jeziorem Urszulewskim.
Uczniowie otrzymali sporą dawkę praktycznej wiedzy – mówi ratownik, organizator zajęć i dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeżewie Andrzej Nadrowski.
Podczas mityngu prezentowano pokazy ratownicze, a następnie młodzież pływała łodziami ratunkowymi i uczestniczyła w szkoleniach z policjantami i strażakami.
Organizatorem zajęć była Szkoła Podstawowa w Jeżewie, a współorganizatorami policja i straż pożarna z Sierpca, Borkowa Kościelnego i Szczutowa, LZS z Sierpca i ratownicy WOPR.