Reklama

MŁAWSKINA SYGNALEWIADOMOŚCI

„Bezpieczne ferie z Komisarzem Mławiakiem” – trwają spotkania w szkołach

Reklama

„Komisarz Mławiak” to doskonale znana dzieciom maskotka mławskiej policji.

Od kilku tygodni wraz z dzielnicowymi odwiedza szkoły, by rozmawiać o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie. Przypomina też m.in. o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Podczas spotkań funkcjonariusze wraz z „Komisarzem Mławiakiem” wyjaśniają dzieciom zagrożenia związane z zimowymi zabawami – mówi rzecznik mławskiej policji Anna Pawłowska.

 

Policjanci przypominają uczniom by byli ostrożni przy zawieraniu nowych znajomości, szczególnie przez Internet oraz wyjaśniają jak należy się zachować, gdy dziecko zaczepia ktoś obcy. Wyjaśniają także jak bezpiecznie „surfować po sieci” i tu apel również do dorosłych.

 

W ostatnim czasie spotkania z „Komisarzem Mławiakiem” odbyły się m.in. w szkołach w Łomi, Turzy Małej, Zawadach, Lipowcu Kościelnym oraz Szkole Podstawowej nr 1 i 2 w Mławie.

„Komisarz Mławiak” będzie uczestniczył w spotkaniach profilaktycznych w trakcie wypoczynku zimowego. 15 lutego zaprasza na spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: