Reklama

CIECHANÓWTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Beton zniknie sprzed ciechanowskiego ratusza. Chcą tego mieszkańcy

Reklama

Ciechanowianie poparli koncepcję częściowego odbetonowania placu Jana Pawła II i zwiększenia tam powierzchni zielonej. Konsultacje społeczne w tej sprawie trwały 8 miesięcy i właśnie ratusz opublikował ich wyniki.

Konsultacje prowadzono elektronicznie poprzez ankiety online i w wersji papierowej, można było oddać swój głos wrzucając wypełnioną ankietę do urny w Urzędzie Miasta. Blisko 94% ważnie oddanych głosów opowiedziało się za zmianą sposobu zagospodarowania terenu przed ratuszem według opracowanej koncepcji architektonicznej. W konsultacjach oddano 1811 głosów. To oznacza, że beton zniknie sprzed ciechanowskiego ratusza.

Ciechanów staje się coraz bardziej zielonym miastem – podkreśla prezydent Krzysztof Kosiński.

 

Projekt poddany przez miasto pod konsultacje to koncepcja autorstwa Aleksandry Prus. Zakłada rozebranie części istniejącej nawierzchni placu Jana Pawła II i zastąpienie jej roślinnością. W projekcie część placu tworzy strefę parkową z elementami małej architektury tj. huśtawki, pergole, stoliki rekreacyjne czy ławy parkowe z ławkami do siedzenia. W tym obszarze zaplanowano krzewy, pnącza i sadzone w grupach byliny, a także wysokie drzewa.

Zachodnia część terenu zostanie zmieniona w niewielkim stopniu pozostawiając przestrzeń na potrzeby imprez miejskich oraz funkcję parkingu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: