Reklama

DZIAŁDOWOKULTURAWIADOMOŚCI

Batik z Przasnysza zagościł z Płośnicy

Reklama

W Domu Pracy Twórców w Płośnicy można oglądać nową wystawę.  Ekspozycja składa się z dzieł artystów z Przasnysza, z pracowni batiku “MAMUT”, która działa przy Miejskim Domu Kultury.

Pracownię stworzył i od 14 lat prowadzi instruktor plastyki Tomasz Jakubowski. Na zajęcia uczęszcza kilkanaście osób. Do tej pory powstało kilkaset prac.
Technologia batiku wywodzi się z terenów Azji. Tą metodą wytwarzano materiały użytkowe – tkaniny na ubrania, zasłony itd. Obecnie jest to również efektowny rodzaj sztuki. Polega na wieloetapowym zabezpieczaniu rysunku przy pomocy wosku. Prace prezentowane w Płośnicy to abstrakcje, ale też portrety i pejzaże.
Wystawę można oglądać do końca sierpnia.

Radio 7 objęło wystawę patronatem medialnym.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Przejdź do treści

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: