Reklama

KULTURAMŁAWSKIWIADOMOŚCI

„Bal w Savoyu”. Operetka w mławskiej szkole muzycznej

Reklama

„Bal w Savoyu” to tytuł operetki, którą wystawią uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Będzie to szesnasta w historii szkoły premiera operetki.

„Bal w Savoyu” autorstwa węgierskiego kompozytora Paula Abrahama miał swoją premierę w 1932 r. w Berlinie i od tego czasu pozostaje niezmiennie w repertuarze teatrów muzycznych, także w Polsce. Cieszy się niesłabnącym powodzeniem ponieważ oprócz chwytliwego libretta jego atutem jest muzyka nawiązująca do lat 20-tych XX w.

Spektakl zostanie wystawiony siłami uczniów szkoły muzycznej. W tym roku młodych wokalistów wspierać będą doświadczeni absolwenci, którzy swoje pierwsze artystyczne kroki stawiali właśnie na mławskiej scenie. Reżyserem spektaklu jest Michał Gogolewski.

„Bal w Savoyu” będzie można zobaczyć w sobotę 20 maja o godz. 18:00, dzień później o godz. 17:00 oraz w czwartek 8 czerwca o godz. 17:00.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: