Reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Aplikacje dedykowane dla firm – czy pomogą w automatyzacji procesów?

Reklama

Dynamiczny rozwój technologii oraz większa konkurencja na rynku sprawiają, że wiele firm szuka sposobów na usprawnienie pracy. Doskonałe narzędzie do automatyzacji procesów stanowią dedykowane oprogramowania. Sprawdzamy, czym są aplikacje dedykowane i jakie stwarzają możliwości.

Czym są systemy i aplikacje dedykowane?

Systemy i aplikacje dedykowane to zaawansowane systemy informatyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb określonych firm lub instytucji. Istnieją również systemy dedykowane przykładowo danej branży. Mogą to być oprogramowania komputerowe, internetowe lub mobilne.

Systemy dedykowane są tworzone na zamówienie i najczęściej przygotowywane od podstaw (w grę wchodzi tutaj projektowanie kodu źródłowego). Głównym ich celem jest usprawnienie oraz optymalizacja zachodzących w firmie procesów. Specjalnie zaprojektowane moduły i funkcjonalności prowadzą do większej efektywności i minimalizują ryzyko wystąpienia błędów.

Warto podkreślić, że tego typu rozwiązania umożliwiają rozbudowę oprogramowania w przyszłości. W ten sposób system może służyć przez lata i rozwijać się wraz z przedsiębiorstwem. Gdzie szukać innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Sprawdź aplikacje dedykowane oferowane przez Gloo Software House.

Dzięki nim usprawnisz pracę, zwiększysz wydajność i zaoszczędzisz pieniądze. Otrzymasz program stworzony z uwzględnieniem struktury i potrzeb Twojej firmy. Zespół programistów Gloo udzieli Ci kompleksowego wsparcia przy wdrażaniu aplikacji oraz przeszkoli pracowników z zakresu obsługi nowego systemu.

Aplikacje dedykowane dla firm – gdzie znajdą zastosowanie?

Aplikacje dedykowane tworzone przez software house dokładnie odzwierciedlają zachodzące w firmie procesy. Mogą obsługiwać nawet te najbardziej skomplikowane. Z tego powodu usługi software house stanowią doskonałą opcję dla przedsiębiorstw działających w branżach niszowych oraz firm stawiających na innowacyjność i niestandardowe rozwiązania.

Aplikacje i systemy dedykowane mogą otwierają nowe możliwości, a wśród głównych zalet możemy wymienić m.in.:

  • dopasowanie wszelkich funkcjonalności aplikacji do profilu działalności firmy,
  • podniesienie konkurencyjności firmy na rynku oraz przyciąganie nowych klientów,
  • usprawnienie komunikacji oraz przepływu dokumentacji wewnątrz firmy,
  • szybsza obsługa kontrahentów,
  • możliwość integracji aplikacji z innymi systemami wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie,
  • podniesienie jakości zarządzania kadrą pracowników oraz optymalizacja procesów sprzedażowych,
  • możliwość obsługi operacji finansowych,
  • łatwa kontrola stanów magazynowych.

Systemy dedykowane czy gotowe rozwiązania – co sprawdzi się lepiej?

Współpraca z profesjonalnym software house i zlecenie stworzenia aplikacji dedykowanej oznacza dla przedsiębiorstwa nieco większy wydatek. Trudno oszacować ostateczny koszt takiego przedsięwzięcia – cena jest ustalana indywidualnie i uzależniona od stopnia skomplikowania danego projektu. Niemniej jednak jest to jednorazowa inwestycja, a wiele software house’ów proponuje płatności ratalne.

Gotowe rozwiązania komercyjne są tańsze tylko z pozoru. Po pierwsze musisz zapłacić za wszystkie funkcjonalności – nawet te, których Twoja firma nigdy nie będzie wykorzystywała. Po drugie – większość gotowych aplikacji jest dostarczana w modelu SaaS, więc nawet po zakupie nie ma możliwość uzyskania prawa własności czy dokonania personalizacji niektórych modułów.

Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Popularne i ogólnodostępne systemy posiadają dobre zabezpieczenia, ale jednocześnie są bardziej narażone na ataki hakerskie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: