Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Antysmogowy dron i pierwsze mandaty

Reklama

Ciechanów ma już antysmogowego drona. Urządzenie wykorzystuje na co dzień straż miejska i już posypały się pierwsze mandaty.

Bezzałogowiec lata nad dachami domów kontrolując za pomocą wbudowanego mobilnego laboratorium, jakość powietrza. Stwierdzenie obecności toksycznych gazów lub nietypowych wartości niektórych parametrów w dymie unoszącym się z kominów mogą być przesłanką do przeprowadzenia kontroli we wskazanym przez czujniki miejscu. Możliwość wykrycia faktu spalania niedozwolonych materiałów w piecach czy kominkach ma skutecznie zniechęcać mieszkańców do wrzucania odpadów do palenisk.

Jak ciechanowianie oceniają jakość powietrza w mieście?

 

Dron przemieszczający się nad kominami ujawnił już trzy przypadki niewłaściwego spalania odpadów. Na właścicieli palenisk nałożono grzywny.

Pieniądze na zakup drona miasto pozyskało z dotacji z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”. Urządzenie kosztowało blisko 150 tys. zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: