Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Alternatywny dojazd do ciechanowskiego szpitala. Ruszyła budowa

Reklama

Na osiedlu „Powstańców Wielkopolskich” w Ciechanowie ruszyła budowa dwóch nowych dróg. Będą alternatywnym dojazdem karetek pogotowia do szpitala. Usprawnią też komunikację w tym rejonie miasta.

Dwie nowe jezdnie poprowadzą do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie od strony ul. Powstańców Wielkopolskich oraz od ul. Opinogórskiej. W ramach budowy dodatkowo powstaną bezpieczne ścieżki rowerowe, chodniki i oświetlenie.

Nowa infrastruktura ułatwi komunikację m.in. mieszkańcom licznych budynków wielorodzinnych, w tym transport dzieci do największej w Ciechanowie szkoły podstawowej – wyjaśnia zastępca prezydenta Ciechanowa Iwona Kowalczuk.

 

Wykonawca rozpoczął prace w okolicach szpitala od strony ul. Powstańców Wielkopolskich. Po wykonaniu prac rozbiórkowych i organizacyjnych przystąpi do budowy kanalizacji deszczowej w kierunku ul. Opinogórskiej. Natomiast roboty na odcinku od ul. Pułtuskiej w kierunku jednostki wojskowej będą realizowane w dalszym etapie zadania.

Wykonanie inwestycji zajmie rok. Rozbudowę infrastruktury drogowej przy szpitalu w Ciechanowie wesprze ponad 11 mln zł z budżetu Mazowsza.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: