Reklama

KULTURAPOD PATRONATEM RADIA 7UMWMWIADOMOŚCI

Integracja w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Reklama

Za nami dzień integracji w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W tym roku również cieszył się popularnością. Skansen odwiedziło 750 osób. 

Uczestnicy przyglądali się pracom sprzed 100 lat wykonywanym w dawnej wsi polskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty modelarstwa kreatywnego „Bajki Polskie” przygotowane przez Muzeum Bajek MUBABAO. Podczas zajęć plastycznych tworzyli zachwycające prace z papieru, słomy i bibuły. Na leśnej polanie odbył się koncert „Zatańczmy jak na Mazowszu” w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Masovia Politechniki Warszawskiej z Płocka.

Imprezę zakończyło ognisko i zabawa taneczna „na dechach”. Wydarzenie pokazało, że większość barier da się pokonać, jeśli obok jest ktoś gotów podać pomocną dłoń.

Skansen również na co dzień otwarty jest dla osób z niepełnosprawnością, mówi kierownik działu do spraw promocji Muzeum Joanna Szewczykowska

Impreza plenerowa Mazowiecki Dzień Integracji Osób z Niepełnosprawnością została dofinasowana w formie dotacji celowej z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: