Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

100-lecie Lasów Państwowych. Świętowało Nadleśnictwo Dwukoły

Reklama

Nadleśnictwo Dwukoły świętowało 100-lecie Lasów Państwowych.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji leśników i pracowników leśnictwa. Została odprawiona w kościele Parafii pw. Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie. Następnie obchody przeniosły się do Miejskiego Domu Kultury w Mławie, gdzie uczestnicy obejrzeli film fabularny „Loret, leśnik z charakterem”. Film przedstawia historię Adama Loreta – pierwszego dyrektora Lasów Państwowych, człowieka o ogromnej pasji, który nie bał się ciężkiej pracy i nie szedł na ustępstwa nawet za cenę utraty wolności i życia.

Postać Adama Loreta przypomniał również prof. Andrzej Grzywacz ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, który wygłosił prelekcję „Adam Loret. Pierwszy dyrektor naczelny Lasów Państwowych”.

Regulacje dotyczące polskich lasów zostały wprowadzone w 1924 r. i były bardzo potrzebne – przypomina prof. Adam Grzywacz.

 

Pierwsze lata istnienia Nadleśnictwa Dwukoły to była praca u podstaw i odbudowywanie zdewastowanych podczas zaborów zasobów leśnych. To jak obecnie wyglądają nasze lasy to zasługa wielu pokoleń leśników – podkreśla nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły Jaromir Skrzypecki.

 

Warto dodać, że mławskie Kino Kosmos organizuje darmowe seanse filmu „Loret, leśnik z charakterem”. Opowieść o wielkim Polaku, który dla kraju był gotów poświęcić wszystko, będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę (22 i 23 czerwca) o godz. 13:00 w Kinie Kosmos.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: