Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Mławscy siatkarze wracają do trzeciej ligi

04 maja 2017, 13:44

Zawkrze zapewniło sobie awans podczas rozgrywanego w Wyszkowie 29 kwietnia turnieju finałowego o mistrzostwo czwartej ligi.

W rywalizacji wzięły udział trzy najlepsze zespoły sezonu 2016/2017. Oprócz gospodarzy, Campera były to ekipy z Mławy oraz Mińska Mazowieckiego. Kluczowe dla losów całego turnieju okazało się starcie mławian z mińszczanami. Spotkanie zakończyło się triumfem Zawkrza 3:2, dającym sukces mławskiej drużynie.

Mówi jej opiekun, Szymon Zejer.

/

Obok mławian prawo gry w trzeciej lidze wywalczyli także gospodarze turnieju finałowego – Camper Wyszków. Podopieczni Macieja Główczyńskiego z kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce. W decydującym spotkaniu pokonali po tie-breaku klub z Mławy. Według szkoleniowca wyszkowian, jego zawodnicy powinni szybciej rozstrzygnąć losy pojedynku.

/

Po ostatnim meczu odbyła się ceremonia wręczenia medali oraz nagród indywidualnych. W mławskim zespole wyróżniono Serafina Gruźlewskiego (najlepszy libero) oraz Piotra Domżalskiego (najlepszy przyjmujący).

MVP turnieju wybrano z kolei Tobiasza Wojtkowskiego z Campera Wyszków.