Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Komornik z Działdowa trafi do więzienia za nadużywanie prawa

19 kwietnia 2017, 9:27

2,5 roku więzienia, 25 tysięcy złotych grzywny, 5-letni zakaz wykonywania zawodu oraz obowiązek naprawy szkody wynoszący ok. 200 tysięcy, taki prawomocny wyrok wydał wczoraj (18 kwietnia) Sąd Okręgowy w Olsztynie wobec komornika z Działdowa Sebastiana Sz.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości związanych z egzekucją majątku przedsiębiorcy z Nidzicy. Olsztyński sąd rozpatrywał apelację, którą złożył obrońca komornika, wnoszący o uniewinnienie oskarżonego.

Sąd nie uwzględnił apelacji, uznając, że Sąd I instancji w Iławie prowadził postępowanie w sposób wzorcowy.

Sprawa poruszyła całą Polskę. Biznesmen z Nidzicy zaciągnął kredyt, którego nie mógł spłacić. Bank nie przystał na prośby kredytobiorcy, nie pozwolił na późniejszą spłatę i rozpoczął postepowanie egzekucyjne.

Komornik zajął zakład przedsiębiorcy, a z nim kilka tysięcy opon i samochody. Do tego celu wynajął firmę przewozową, która ładowała przedmioty dźwigami na ciężarówki. Sędzia Danuta Hryniewicz oceniła tę egzekucję w uzasadnieniu do wyroku, że "najazd Hunów na Europę był wizytą towarzyską w porównaniu z tym, co działo się na nieruchomościach pokrzywdzonego".

Jej zdaniem, oskarżony nie tylko pozbawił pokrzywdzonego dalszej możliwości prowadzenia firmy, ale wręcz ograbił go z majątku.

Wyrok z Olsztyna to pierwsza rozprawa, dotycząca komornika, podczas której zapadł wyrok bezwzględnego więzienia. Poszkodowany ocenia swoje straty na około milion złotych i będzie występował do Skarbu Państwa o odszkodowanie.

oceń tę wiadomość:
podoba mi się1  nie podoba mi się9

Teraz na antenie

od 00:00 do 05:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Nocna zmiana
Konkurs: Za co kocham Mławę
Sierpc Online
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2017

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012