Radio 7 na FB
NestBank

Wkra Żuromin awansowała do 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski

18 kwietnia 2017, 19:03

Podopieczni Macieja Grzybowskiego i Wojciecha Błaszkiewicza pokonali we wtorek 18 kwietnia przed własną publicznością 2:1 czwartoligowy, Hutnik Warszawa.

Prowadzenie żurominianom w 38 minucie dał Tomasz Kamiński. Rywale odpowiedzieli siedem minut po przerwie, gdy do siatki Wkry trafił Bartosz Kowalski. Remis utrzymał się do 71 minuty. Wówczas gola na wagę zwycięstwa i awansu dla przedstawiciela Ligi Okręgowej zdobył ponownie Kamiński.

Ta sama sztuka nie udała się zdobywcy pucharu na szczeblu okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego, MKS-owi Przasnysz. Gracze Wiktora Pełkowskiego ulegli na własnym terenie 0:1 Ursusowi Warszawa.

Ponadto awans do ćwierćfinału mazowieckich rozgrywek pucharowy wywalczyli: Sparta Jazgarzew, Oskar Przysucha, Grom Warszawa, rezerwy Legii Warszawa oraz MKS Piaseczno. Ostatnie spotkanie 1/8 finału pomiędzy zespołami rezerw Mazovii Mińsk Mazowiecki oraz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zostanie rozegrane dzisiaj.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 26 kwietnia. Losowanie par odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 16.00 w siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.