Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Z dobrej strony pokazali się mławscy pływacy podczas Grand Prix Warmii i Mazur

13 grudnia 2016, 13:16

Impreza odbyła się w dniach 10-11 grudnia w olsztyńskiej Aquasferze. W zawodach wzięło udział około 50 klubów z całej Polski oraz goście z Litwy i Łotwy.

W tym gronie znakomicie spisała się Andżelika Łyczek, która sięgnęła po pięć medali. Pierwszego dnia podopieczni Michała Chlastosza triumfowała na 100 metrów stylem grzebietowym, poprawiając przy tym swój życiowy rekord o 2 sekundy. Kolejny krążek – srebrny, mławska pływaczka wywalczyła na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Drugi dzień Grand Prix Warmii i Mazur także należał do Andżeliki Łyczek. Zawodniczka Płetwala zdobyła jeden złoty medal na 50 metrów stylem grzbietowym oraz dwa brązowe na 50 metrów stylem motylkowym i 100 zmiennym. Dodatkowo Łyczek została najlepszą zawodniczką imprezy w swoim roczniku zdobywając 1232 punkty Fina.

Blisko podium zawodów w Olsztynie byli również Anna Powązka oraz Bartosz Szczepański. Obydwoje w najlepszych swoich startach uplasowali się jednak na czwartych pozycjach.