Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Drugie zwycięstwo w Pomorskiej Lidze Kadetek odniosły koszykarki z UKS Dwójki Działdowo.

09 listopada 2016, 17:25

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Omegą Gdynia, działdowianki z wiarą w zwycięstwo podeszły do kolejnego spotkania, tym razem z Młodymi Lwicami z Gdańska.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando podopiecznych Mai Szczypińskiej i Kamila Chrzanowskiego. Po niespełna 6 minutach działdowianki prowadziły już 14:2. Później gra nieco się wyrównała i przy wyniku 22:7 gdańszczanki zdobyły dwanaście punktów z rzędu, zbliżając się na 3 "oczka" do zawodniczek Dwójki. Jednak końcówka kwarty należała do koszykarek z Działdowa, które po pierwszej części gry prowadziły 30:20.

Druga połowa to już popisowa gra działdowianek tak w ataku jak i obronie. Przez kolejne dwie kwarty nasze zawodniczki straciły tylko 17 "oczek", zdobywając samemu 73. Mecz ostatecznie zakończył się pewnym zwycięstwem 128:51 podopiecznych Mai Szczypińskiej i Kamila Chrzanowskiego.

Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny rzuciły: Aleksandra Gorzkiewicz – 39 oraz Zuzanna Krupa – 30. W następnej kolejce koszykarki z Działdowa czeka wyjazd do Sopotu.