Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Tenisista Dekorglassu Działdowo zdobył srebrny medal na Paraolimpiadzie w Rio.

13 września 2016, 12:53

Patryk Chojnowski zdobył srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Tenisista Dekorglassu Działdowo w finale uległ nieznacznie 2:3 Chińczykowi Ge Yangowi.

Polak cztery lata temu w Londynie wywalczył złoty medal i był zdecydowanym faworytem tegorocznych zawodów. W drodze do finału, Chojnowski bez żadnych problemów pokonywał swoich rywali. W najważniejszym pojedynku, tak jak cztery lata temu, spotkał się z Chńczykiem Ge. Tym razem to Azjata okazał się lepszy i po bardzo wyrównanym pojedynku zdobył tytuł mistrza paraolimpijskiego w tenisie stołowym (klasa 10).

W sumie polscy paraolimpijczycy zdobyli do tej pory w Rio de Janeiro 12 medali - 2 złote, 7 srebrnych i 3 brązowe i zajmują 24. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Chińczycy, którzy na swoim koncie mają już 118 medali - w tym 50 złotych.