Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Mława: Tegoroczna kampania Białych Serc będzie europejskim protestem przeciwko narkotykom.

12 czerwca 2016, 20:09

W Warszawie odbył się X Kongres Polki International. Zarejestrowana w Szwecji organizacja jest instytucją charytatywną stawiającą sobie za cel niesienie pomocy kobietom w krytycznych sytuacjach.

Założycielką i prezesem Polka International jest Elizabeth Blania-Kacprzyk. I to na jej zaproszenie do stolicy przyjechali przedstawiciele Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie oraz Grupy Zalewski Patrol – głównego organizatora Kampanii Białych Serc.

Celem spotkania było promowanie i koordynowanie solidarnego protestu przeciwko narkotykom także w Europie, co pozwoli na wzmocnienie działań profilaktycznych w ramach zbliżającej się kampanii także poza granicami Polski. Wspomina początki akcji jej inicjator, Mariusz Zalewski.

/

Ubiegłoroczna Kampania Białych Serc dotarła m.in. do Włoch i Szwecji. Warszawskie spotkanie z przedstawicielkami oddziałów Polka International pozwoli na jeszcze większą obecność w innych państwach europejskich. W październiku ubiegłego roku pomysłodawca Kampanii Białych Serc Mariusz Zalewski podpisał nominację na koordynatora Kampanii Białych Serc w Europie, którą otrzymała Elizabeth Blania-Kacprzyk.

Spotkanie w stolicy zacieśnia współpracę między organizacjami. XII Kampania Białych Serc rozpocznie się 12 października i potrwa do 23 października. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem „W sieci uzależnień”.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
podoba mi się102  nie podoba mi się130

Teraz na antenie

od 00:00 do 05:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Nocna zmiana
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012