Radio 7 na FB
NestBank

Delfin Rybno awansował do czwartej ligi.

07 czerwca 2016, 16:18

O historycznym sukcesie podopiecznych Radosława Wasielewskiego zadecydowało zwycięstwo 3:1 z Kormoranem Zwierzewo.

Do przerwy niewiele wskazywało na to, że rybnianie mogą przypieczętować awans. Rywale za sprawą Michała Maja wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Kibice Delfina przyzwyczaili się jednak, że ich pupile lepiej grają w drugich odsłonach gry. Tak było i tym razem. Najpierw do remisu w 52 minucie doprowadził Bazyli Jabłonowski, a dziesięć minut później było już 2:1.

Na listę strzelców wpisał się niezawodny Arkadiusz Konicz, dla którego było to 30. trafienie w sezonie. Końcowy triumf, a także kwestię bezpośredniego awansu rozstrzygnął Marcin Świniarski. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Delfin Rybno ma aż dziewięć punktów przewagi nad drugim Radomniakiem Radomno.

Blisko utrzymania w „Okręgówce” jest Polonia Iłowo, która w 28. kolejce bezbramkowo zremisowała na własnym terenie z Tęczą Miłomłyn. Wciąż niepewny jest za to los Welu Lidzbark, który w ostatniej serii gier rozbił 6:1 GKS Gietrzwałd.