Radio 7 na FB
NestBank

Solidarnie po jednym punkcie zdobyły na inaugurację rozgrywek Ligi Okręgowej, drużyny z powiatu mławskiego.

21 marca 2016, 19:29

Żak Szreńsk zremisował 3:3 z Borutą Kuczbork, natomiast Wieczfnianka przed własną publicznością zremisowała 1:1 z Koroną Ostrołęka.

Spotkanie Żaka z Borutą wyjątkowo odbyło się w Ciechanowie. Początek ułożył się wyśmienicie dla nominalnych gości z Kuczborka. Po siedmiu minutach Boruta prowadziła 2:0, a autorami goli byli Rafał Balcerzak i Dariusz Borzym. Szybko stracone bramki podziałały mobilizująco na szreńszczan. Przed przerwą do remisu doprowadził Damian Szpinda.

Po zmianie stron to rywale znów szybko objęli prowadzenie, za sprawą trafienia Macieja Watkowskiego. Kiedy wydawało się, że pojedynek zakończy się wynikiem 2:3 dla Boruty, gola na wagę remisu zdobył ponownie Szpinda.

Długo zanosiło się, że pierwsza wiosenna kolejka okaże się szczęśliwa dla Wieczfnianki Wieczfnia Kościelna. Podopieczni Jarosława Szmyta prowadzili od 6 minuty z Koroną Ostrołęka dzięki trafieniu Piotra Melchinkiewicza. Remis ostrołęczanom na dwie minuty przed końcem zapewnił Paweł Dzbeński.

Ostatni nasz zespół, Wkra Żuromin w pierwszej kolejce rundy rewanżowej, przegrał 0:1 ze Żbikiem Nasielsk. W tabeli wciąż na prowadzeniu jest Tęcza Łyse, która o pięć punktów wyprzeda Sonę Nowe Miasto.