UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Dekorglass lepszy w meczu na szczycie tenisowej Superligi.

15 marca 2016, 12:02

Działdowska drużyna pokonała 14 marca na wyjeździe 3:2 Kolping FRAC Jarosław.

Przed rozpoczęciem rywalizacji ciężko było wskazać faworyta. Obydwie ekipy należą bowiem do ścisłej czołówki rozgrywek. Po 17. kolejkach podopieczni Piotra Kołacińskiego mieli dwa punkty przewagi nad jarosławianami. Początek zdawał się to udowadniać.

Najpierw Patryk Chojnowski zwyciężył 3:1 Roberta Florasa, a w drugiej grze wieczoru Tang Peng nie dał szans Bortoszowi Suchowi. Sygnał do walki gospodarzom dał Wang Zeng Yi, który wygrał z Jirim Vrablikiem. Sprawcą największej niespodzianki był jednak Robert Floras. Triumf reprezentanta Polski w starciu z Tang Pengiem dał wyrównanie Kolpingowi.

O końcowym wyniku zadecydował pojedynek Bartosza Sucha z Patrykiem Chojnowskim. Pierwszego seta wygrał jarosławianin, ale kolejne trzy padły łupem Chojnowskiego, który przypieczętował niezwykle ważne zwycięstwo swojego zespołu.

Dzięki niemu Dekorglass powiększył do trzech oczek przewagę nad Kolpingiem. Następny ligowy mecz działdowianie rozegrają w połowie kwietnia.