Radio 7 na FB
NestBank

Dekorglass nie dał szans beniaminkowi.

11 marca 2016, 23:14

Działdowscy tenisiści w meczu 17. kolejki rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi pokonali przed własną publicznością 3:0 Strzelca Frysztak.

Zanim jednak rozpoczęło się wczorajsze widowisko przedstawiciel Radia 7 wręczył tenisiście klubu z Działdowa, Jiriemu Vrablikowi nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie organizowanym przez naszą rozgłośnię na Sportowca Roku 2015. Wyróżnienie podziałało mobilizująco na Czecha, który rozbił w trzech setach lidera rywali, Białorusina Pavla Platonova.

/

Wcześniej swój pojedynek rozegrał Patryk Chojnowski, który zmierzył się z Michałem Dąbrowskim. Działdowianin zagrał przeciętnie i potrzebował aż pięciu setów do pokonania gracza Strzelca. Słabsza dyspozycja Chojnowskiego może martwić szkoleniowca Dekorglassu, Piotra Kołacińskiego, ponieważ już w poniedziałek 14 marca jego ekipę czeka ważne wyjazdowe spotkanie z Kolpingiem Frac Jarosław.

/

Triumf Dekorglassu w konfrontacji z beniaminkiem z Podkarpacia przypieczętował Xu Wenliang. Chińczyk gładko w trzech setach rozprawił się z Krzysztofem Niemcem. Dzięki wygranej działdowianie wskoczyli na pierwszą pozycję w Superlidze.