Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Lidzbark pomyślnie przeszedł certyfikację do Cittaslow.

23 czerwca 2015, 18:58

Procedurę przeprowadzili przedstawiciele Krajowej Sieci. Na czele z burmistrzem Lidzbark komisja odwiedziła m.in. jezioro, miejską plażę, Muzeum Pożarnictwa oraz zmodernizowane loki na ulicy Jagiellońskiej.

Jednogłośnie stwierdzono, że miasto zasługuje na podniesienie punktacji o 10 pkt. procentowych niż pierwotnie oceniono. Pomimo wciąż trwających formalności, Lidzbark wywiązał się ze wszystkich wymagań. By stać się członkiem Cittaslow, miasto musi spełnić pewne parametry dotyczące m.in. ochrony środowiska, tworzenia infrastruktury miejskiej, produktów lokalnych, czy dobrze oznaczonych tras turystycznych. Celem organizacji jest promowanie i rozpowszechnianie kultury dobrego życia poprzez badania, eksperymentowanie, stosowanie rozwiązań dotyczących organizacji miasta. Do tej pory do ruchu dołączyło blisko 200 miast z całego świata, w tym 18 z Polski. Zdecydowana większość z nich znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

W drodze do uzyskania certyfikatu, który zapewni przyłączenie do Sieci Miast Dobrego Życia, Lidzbark wspierało miasto opiekun tj. Ryn. Kolejnym etapem przyznania statusu miasta Cittaslow jest uchwała Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, które ma zostać podjęta w lipcu i będzie potwierdzeniem spełnienie kryteriów. Później zostaje już tylko decyzja Międzynarodowego Komitetu o wpisaniu na listę członków.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Wieczorynka Radia 7
od 00:00 do 02:00
Wieczorynka Radia 7
100% imprezowych hitów
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012