Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Działdowo: „Dwójka” znalazła się w drugiej edycji programu „Szkoła Demokracji”.

22 czerwca 2015, 19:13

To pilotażowy projekt, którego głównym założeniem jest zwiększenie udziału uczniów w podejmowanie decyzji w szkolnych sprawach. Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie jako jedna z 20 szkół w Polsce zostało zakwalifikowane do tego projektu.

W ramach programowych działań w placówce odbędą się warsztaty prowadzone przez mentora. Weźmie w nich udział grupa projektowa składająca się z uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły. Podczas projektu zostanie przeprowadzona diagnoza szkoły, w celu rozeznania, jakie procesy demokratyczne dobrze funkcjonują w placówce, które wymagają poprawy, a jakie jeszcze warto zainicjować. Wyniki diagnozy będą podstawą do ustalenia z mentorem planu działania dotyczącego wdrażania zmian.

Gimnazjaliści z „Dwójki” pierwszy warsztat mają już za sobą. Podczas zajęć uczestnicy wzięli udział w grach integracyjnych. Zostali szczegółowo poinformowani o projekcie „Szkoła Demokracji”. Zaplanowali także pierwsze działania związane z rozpowszechnianiem informacji na temat projektu. W związku z tym, że przed uczniami są wakacje otrzymali zadanie do wykonania we wrześniu. Będzie nim przeprowadzenie wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego oraz kampania informacyjna o projekcie „Szkoła Demokracji”.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Wieczorynka Radia 7
od 00:00 do 02:00
Wieczorynka Radia 7
100% imprezowych hitów
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012