Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Młodzi tancerze z Mławy znów z medalami

06 grudnia 2012, 9:36

Młodzi zawodnicy z Mławskiego Centrum Tańca niemal co tydzień przywożą medale z ogólnopolskich turniejów. Nie inaczej było w ostatni weekend, kiedy pary z Mławy wzięły udział w dwóch turniejach tańca towarzyskiego.

Pierwsza z imprez odbyła się w sobotę w Olsztynie. Z IV Ogólnopolskiego Turniej Tańca Towarzyskiego MUZA 2012 z brązowym medalem wrócili Izabela Sulwirska i Michał Baran. Dwie inne pary z Mławy, startujące w kategorii juniorów młodszych, uplasowały się na 5. i 7. miejscu. W kategorii juniorów starszych złoty medal wytańczyli w Olsztynie Aleksandra Reks i Piotr Powązka. 4. i 5. miejsca udało się zająć dwóm innym mławskim parom.

Z kolei w niedzielę mławianie brali udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego zorganizowanym w Tczewie. Największy sukces odnieśli tutaj Zuzanna Tomkielska i Maciej Więckowski. Poza złotymi medalami parze udało się również wywalczyć awans do klasy B w tańcach latynoamerykańskich. Mławianie pokonali 9 innych par, m.in. tancerzy z Trójmiasta, Torunia i Bydgoszczy.

Na tczewskim turnieju po raz kolejny niepokonani okazali się również Aleksandra Reks i Piotr Powązka. Podobnie jak dzień wcześniej w Olsztynie, także i tutaj para stanęła na najwyższym stopniu podium.