Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Sensacja w Radzanowie, malutka Wkra lepsza od faworyta

24 sierpnia 2017, 13:20

Malutki klub, występujący na co dzień w B-klasie wyeliminował z rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski czołowy zespół Ligi Okręgowej, Wkrę Żuromin.

Faworyzowani podopieczni Macieja Grzybowskiego dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, dzięki trafieniom Mariusza Rutkowskiego. Gospodarzom udało się jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą bramek Daniela Ziółkowskiego i Zbigniewa Kalinowskiego. Po 90 minutach gry był remis 2:2 i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Nerwy lepiej znieśli radzanowianie i to oni ostatecznie wygrali 3:2.

W trzeciej rundzie zameldowała się także Wkra Bieżuń, która rozbiła na wyjeździe 7:2 Żak Szreńsk. Do przerwy niewiele wskazywało na takie rozstrzygnięcie. Szreńszczanie prowadzili po golu Mateusza Barańskiego. Po przerwie trener bieżunian wpuścił na plac gry Piotra Melchinkiewicza. Były napastnik Wieczfnianki oraz Mławianki wpisał się na listę strzelców czterokrotnie, praktycznie w pojedynkę przesądzając o losach spotkania. Do siatki Żaka trafili jeszcze Paweł Baca i Maciej Watkowski. Gospodarze także strzelili bramkę, a jej autorem był Kamil Dwużnik. Było to jednak trafienie honorowe.

Wczoraj w ramach drugiej rundy Okręgowego Pucharu Polski miały się odbyć także derby powiatu mławskiego, jednak mająca problemy kadrowe Wieczfnianka zrezygnowała z wyjazdu na mecz z Tamką Dzierzgowo. Tym samym dzierzgowianie awansowali do kolejnej rundy bez gry. Podobny los spotkał ekipy GKS-u Strzegowo i Korony Szydłowo.

Mecze trzeciej rundy odbędą się na początku września.