Skoda Jarzyński

Triathloniści z całej Polski startowali w lidzbarskich zawodach

02 lipca 2017, 22:32

W Lidzbarku odbyły się zawody z cyklu Triathlon Energy.

Ponad trzystu zawodników rywalizowało na trzech dystansach oraz w sztafetach. Na starcie pojawili się najlepsi zawodnicy w Polsce.

Zawody triathlonowe odbyły się w niedzielę. W ½ Iron Man zwyciężył Paweł Miziarski z Redy, 19. był Sławomir Pruchniewski z Zielunia, a 28. Krzysztof Pruchniewski z Lubowidza. W ¼ Iron Man najlepszy był Tomasz Spaleniak z Dobrzewina, 33. miejsce zajął Andrzej Marek z Mławy, a 40. Kamil Boniewski z Glinojecka. 1/8 Iron Man wygrał Igor Siódmiak ze Szczecinka, 45. był Artur Szarmacher z Działdowa, a 51. Magdalena Pietruszka też z Działdowa. W sztafecie świetnie wypadł Team Mława, który wygrał ¼ Iron Man, na trzecim miejscu uplasowało się Nadleśnictwo Lidzbark.

Burmistrz Maciej Sitarek podziwia triathlonistów i być może już w przyszłym roku zobaczmy go na trasie.

/

Sportowy weekend rozpoczął się w Lidzbarku już w sobotę. Dla lidzbarczan zorganizowano rodzinne bieganie Run for Fun, podczas którego rodzic biegnie, a dziecko towarzyszy mu na rowerze, hulajnodze bądź deskorolce; charytatywne cross kajaki; warsztaty kulinarne z finalistką Top Chefa Maliką i spotkanie z jednym z najlepszych triathlonistów w Polsce Marcinem Koniecznym.

Burmistrz Maciej Sitarek liczy, że takie sportowe weekendy rozsławią Lidzbark.